top of page

Dětská neurologie

INEP - dětská neurologie

Bolesti hlavy netrápí jenom dospělé, jsou častým steskem i u dětí. Spolu s bolestmi bříška patří mezi nejčastější  psychosomatické potíže, mohou však být i projevem závažného onemocnění. Dětský neurolog se zabývá zjištěním příčiny potíží a strategií dalšího postupu. 

 

Afektivní záchvaty, kolapsové stavy, autistické projevy, opožděný vývoj řeči, poruchy chůze, neobratnost, neklid a nepozornost, poruchy spánku, tiky, třes, závratě, bolesti zad, stereotypní a jinak atypické chování, febrilní křeče, brnění končetin - to jsou další příklady potíží se kterými přicházejí pacienti do ambulance dětského neurologa.                                         

První rok života je období nejrychlejšího růstu a vývoje dítěte, už nikdy v životě neudělá tak výrazné pokroky za tak krátkou dobu. Je to také období kdy má největší účinek rehabilitace a stimulace pokud je vývoj dítěte narušen. Při neurologickém vyšetření posoudíme vývoj vašeho miminka a případnou potřebu rehabilitace či dalšího dovyšetření. 

 

Zárazy v činnosti, poruchy pozornosti, nečekané pády, záškuby těla či končetin, pomrkávání, epizody atypického chování či úlekové reakce u miminek - i tak se mohou projevovat epileptické záchvaty. Diagnostika a léčba epilepsie je významnou součástí práce dětského neurologa.

INEP - dětská neurologie

Aktuálně je kapacita všech našich lékařů naplněna a nové pacienty bohužel nejsme schopni přijmout. 
Můžeme Vás pouze přidat na čekací listinu pro případ, že se místo u některého z našich lékařů uvolní. V takovém případě pak čekatele aktivně kontaktujeme. Děkujeme za pochopení.
Vyšetření dětským neurologem provádí tito lékaři, a to i
bez předchozího doporučení.

bottom of page