top of page

Dětská psychiatrie

Dětský věk je obdobím rozvoje a budování struktury osobnosti. Zkušenosti, které v tomto období nasbíráme nás ovlivňují po zbytek života, a proto je důležité podporovat u dětí jejich zdravý psychický vývoj a nezanedbat péči, když se dítě dostane do nesnází. Psychické potíže u dětí se většinou projevují odlišně od dospělého věku. Děti neumí dostatečně srozumitelně sdělit, co je trápí, ale všímavý pozorovatel si začínajících změn v chování může všimnout.

INEP - dětská psychiatrie
INEP dětská psychiatrie

Děti, když je něco trápí, začnou mít  problémy ve škole, hůř se soustředí na domácí úkoly, nosí domů horší známky nebo i odmítají do školy chodit. Střídají se jim nálady, jsou víc podrážděné, víc „zlobí“,  špatně spí, častěji se stěžují na somatické potíže typu bolestí bříška, bolení hlavy nebo celkovou únavu. Nemusí vždy jít o vážně onemocnění, ale není dobré podceňovat prvotní příznaky.

Pokud se vám zdá, že se vaše dítě v poslední době chová jinak než jste u něj zvyklí, má potíže ve škole, straní se kamarádů, je víc podrážděné nebo naopak víc smutné, je dobré vyhledat odbornou pomoc. Náš tým odborníků pro dětský a dorostový věk nabízí kromě zevrubného diagnostického vyšetření a terapeutické intervence i rodinné a individuální psychoterapeutické služby.

 

INEP - dětská psychiatrie

Aktuálně je kapacita všech našich lékařů naplněna a nové pacienty bohužel nejsme schopni přijmout. 
Můžeme Vás pouze přidat na čekací listinu pro případ, že se místo u některého z našich lékařů uvolní. V takovém případě pak čekatele aktivně kontaktujeme. Zároveň si dovolujeme si upozornit, že k zařazení na čekací listinu je potřeba žádanka k odbornému vyšetření. Děkujeme za pochopení.

Více informací o našich lékařích naleznete zde.

bottom of page